Ogłoszenia Iłża na C3k.pl > Wiadomości > Kontrolki w samochodzie. Czy na pewno wiesz, co oznaczają i jak się zachować, kiedy się zapalą? Sprawdź!

Kontrolki w samochodzie. Czy na pewno wiesz, co oznaczają i jak się zachować, kiedy się zapalą? Sprawdź!Kontrolki w samochodzie mają funkcje informacyjne oraz ostrzegawcze: dzięki nim nasz samochód prędko poinformuje nas, że coś jest nie tak. Komunikatem będzie jednak jedynie symbol, a my musimy znać jego znaczenie, by wiedzieć, jak się zachować. Jeśli nieprawidłowo zareagujemy bądź zupełnie zignorujemy zapaloną na desce rozdzielczej kontrolkę, możemy doprowadzić do poważnej awarii samochodu, która nie będzie tania w naprawie! Ponadto możemy stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jesteś pewien, że potrafisz prawidłowo odczytać kontrolki w samochodzie i wiesz, co robić, gdy się zapalą? Niektóre z nich mają kilka znaczeń. Sprawdź, czy na pewno je znasz!

Przeczytaj więcej: http://radom.naszemiasto.pl/artykul/kontrolki-w-samochodzie-czy-na-pewno-wiesz-co-oznaczaja-i,4883128,gal,t,id,tm.html?kategoria=616