Ogłoszenia Iłża na C3k.pl > Wiadomości > KOLĘDY na święta - śpiewnik z tekstami. Znane kolędy w pięknej oprawie - pobierz i wydrukuj!

KOLĘDY na święta - śpiewnik z tekstami. Znane kolędy w pięknej oprawie - pobierz i wydrukuj!Święta to wspaniała okazja, by w gronie najbliższych wspólnie pośpiewać. Kolędowanie przy świątecznym stole nie tylko integruje, ale jest także wyrazem staropolskiej tradycji. Zgodnie z obrzędem praktykowanym już od XIII wieku, grupy kolędników odwiedzały gospodarstwa z życzeniami, otrzymując w zamian dary - w postaci jedzenia lub datków pieniężnych. Samo słowo "kolęda" nie oznaczało pierwotnie piosenki, ale właśnie odwiedziny - czyli "chodzenie po kolędzie". W niektórych regionach Polski po dziś dzień możemy spotkać kolędników, wszędzie zaś wspólnie śpiewanie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie świątecznego czasu. Z tej okazji przygotowaliśmy śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami we wspaniałej oprawie - można go wydrukować lub wykorzystać online.

Przeczytaj więcej: http://radom.naszemiasto.pl/artykul/koledy-na-swieta-spiewnik-z-tekstami-znane-koledy-w-pieknej,4925284,artgal,t,id,tm.html?kategoria=616